Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

23 listopada naszą szkołę opanowały duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie pluszowe misie. Przyprowadziły je do szkoły przedszkolaczki, aby świętować Dzień Pluszowego Misia. Do tego święta maluszki zaczęły przygotowania już kilka tygodni wcześniej. Dzieci uczyły się wierszy o misiach, malowały portret pluszaczka i ćwiczyły misiowe piosenki. Grupy przedszkolne przygotowały, też pierniczki. Lukrowały i ozdabiały ciasteczka na przyjęcie.

Uroczysty Dzień Pluszowego Misia rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Połeć witając licznie przybyłych rodziców. Następnie wszyscy wysłuchali historii powstania Święta Misia i wierszy pięknie recytowanych przez najmłodszych. Nie zabrakło, też wesołych piosenek zatańczonych wraz z misiami.

Klasa III pod opieką wychowawczyni Pani Zyty Wiktor przygotowała przedstawienie o czterech żywiołach. Odbyły się też liczne konkursy, dzieci wraz z rodzicami ubierały misiom jesienne ubranka i układały misia z kółeczek. W przerwie odbyła się degustacja pierniczków.

W drugiej części dzieci przedstawiały swoje misie i razem z nimi wykonywały różne ćwiczenia gimnastyczne. Dalszą częścią programu była prezentacja przedstawiająca życie misiów. Po prezentacji odbył się quiz. Zwieńczeniem tego dnia było wysłuchanie wesołych bajek o misiach. Bajki czytały : Pani Dyrektor Ewa Połeć i nauczycielka j. angielskiego Pani Victoryja Malakhova. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „ Portret misia”, w którym wszystkie dzieci zostały nagrodzone.

W tym dniu nie zabrakło uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe mając przy sobie swojego ulubionego pluszaczka i goszcząc w szkole swoich rodziców.  Święto Pluszowego Misia przygotowały nauczycielki przedszkola Pani Marta Zub, Pani Jadwiga Ochał-Pękala i Pani Mariola Stręk, przy współpracy Pani Anety Kozek, która jak w ubiegłym roku wcieliła się w rolę misia.