Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych
im. Władysława Broniewskiego

            Wzorem zeszłego roku w naszej szkole odbywają się zajęcia umuzykalniające. 

            Poprowadzą je muzycy z Filharmonii Podkarpackiej. Spotkania te będą odbywały się raz w miesiącu. 

Pierwsza audycja muzyczna odbyła sie 23 października i nosiła tytuł: Muzyczne ABC – skąd się bierze muzyka

Muzycy uświadomili uczniom, że muzyka jest obecna  w życiu człowieka od zarania dziejów i ma ogromny wpływ na emocje: łagodzi obyczaje, wycisza, uwrażliwia na piękno, nastraja, ale też rozwija i pobudza. Dzieci poznały również budowę i działania kolejnych ciekawych instrumentów. Najwięcej radości dostarczyło oczywiście wspólne śpiewanie znanych wszystkim przebojów z repertuaru piosenki dziecięcej. Spotkanie uświadomiło wszystkim jak ważna jest muzyka i jak łatwo może nam poprawić nastrój.


   

27 listpada odbyły się kolejne zajęcia umuzykalniające. Muzycy przypomnieli uczniom dawne piosenki patriotyczne.
"Świąteczne muzykowanie".


 

11 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej lekcji umuzykalniającej, pt. "Swiąteczne muzykowanie". Przedstawiciele Podkarpackiej Filharmonii przypomnieli dzieciom najpiękniejsze polskie zwyczaje i obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ciekawej opowieści towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek. 22 stycznia  uczniowie naszej szkoły mieli, kolejne zajęcia umuzykalniające. Tym razem muzycy z Podkarpackiej Filharmonii starali się opowiedzieć dzieciom skąd się wzięła muzyka country.
19 marca odbyły się następne zajęcia z muzykami Podkarpackiej Filharmonii pt."Lata 20-ste, lata 30-ste".
2 kwietnia odbyła się kolejna lekcja umuzykalniająca pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie".7 maja na zakończenie bogatego sezonu artystycznego z artystami  Filharmonii Podkarpackiej dzieci przypomniały sobie najpiękniejsze wakacyjne i harcerskie piosenki.